Çiçekler İle Evinize Gelen Şıklık

Çok sevdiğin biri tarafından bir buket çiçek geldi ve evinizin en güzel köşesinde yerini aldı. Bir hafta sonra solan çiçeğinizi atmak istemiyorsunuz. Size birçok çözüm önerimiz var. Manevi değeri olan bir çiçeğin sonsuza kadar sizinle olması sizide sevdiğinizi de mutlu edecektir. Ya da bazı renkli ve taze çiçekleri evinizi aydınlatmak ve büyütmek için evinizde barındırırsınız. Ancak bir gün çok sevdiğiniz, ellerinizle büyüttüğünüz çiçeğiniz solmaya başlar. Vazgeçemediğiniz çiçeğinizi değerlendirebileceğiniz alanlar olduğu belirtmek isteriz.

 

Değer verdiğiniz çiçeğiniz solgun düşmeye başladığında artık ayrılık vakti gelmiş demektir. Çiçeklerin güzelliklerini yaşatmak için sizlere yaratıcı fikirler sunuyoruz.

 

 

Mum

Kurumuş çiçeklerinizi tekrardan hayata getirmek ne mutluluk verici bir şeydir. Annenizin en sevdiği çiçeği solduğunda yapılabilecek en güzel hediyedir, mum. Bunun için; kurumuş çiçek, fitil, kalıp vebeyaz düz bir muma ihtiyacınız var. Kavanozun içerisine kurumuş çiçekleri ve erittiğiniz beyaz mumu dökün ve bir sopa yardımı ile karıştırın. Ardından istediğiniz bir kalıba mumu dökün ve fitilini koymayı unutmayın. Anneniz için enfes bir hediye...

 

Lavanta ile yapılmış bir mum hayal edin. Yandıkça evinizin her tarafına lavanta kokuları yayılıyor. Mis gibi güzelbir koku ve işte size el yapımı güzel bir hediye... Lavanta gibi güzel kokulu çiçekler kullanarak da değişik kalıplarda mumlar yapabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

 

 

Sıkıştırılmış Çiçek Resmi

Çiçeklerinizi korumak ve değerli kılmak için harika yollardan bir diğeri de sıkıştırılmış çiçek resmi yapmaktır. Çiçeklerin bu şekilde resim haline dönüştürülmesi hem basit hem de eğlencelidir. Bunun için düz başlı çiçekleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Örneğin; papatya ve hercai menekşe gibi... Çiçekleri sıkıştırmak için bir dizi yöntem mevcuttur. Örneğin; çiçeklerin hala yaş ise onları mikrodalga yöntemi veya doğal kuruma yöntemi ile kuruttuktan sonra karton, makas, çerçeve, cam, tutkal aldıktan sonra kartonun üzerine kuruttuğunuzçiçekleri tutkal ile yapıştırın ve üzerine vernik sürün. Ardından çerçeveniz kadar kartonunuzu küçültün ve çerçevenizin içerisine yerleştirin. Sıkıştırılmış çiçeğiniz hazır...

 

İki boyutlu da hazırlayabileceğiniz çiçeğiniz çok şık bir hediye haline dönüşmüş oldu. Aynı yöntem ile tebrik kartı hazırlayıp, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

 

 

Kurutulmuş Çiçek Sabun

Kurutulmuş çiçekler ile banyonuza hem renk hem de koku katmaya ne dersiniz? Kurutulmuş çiçeklerden hazırlanmış olan sabununuzu aynı zamanda bir cilt temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Size fikir verecek bir kombinasyon; kadife çiçeği,bal ve yulaf ezmesi. Bal cildinizi nemlendirirken kadife çiçeği ve yulaf ezmesi ile cildiniz hem yatışacak hem de temizlenecektir. Ayrıca bazı bitkiler ile de sabun yapabilirsiniz. Aşağıda bitkilerden hazırlanmış sabunun tarifini bulabilirsiniz.

 

Otlu Sabun:Otlar mutfakta hazırlanan yemekleri enfes lezzetler katar. Peki bunu doğal güzellik için kullanmak mümkün değil mi? Tabiki de mümkündür. Kimyasallardan arınmış, %100 doğal sabununuzu kendiniz hazırlamak istemez misiniz?

Cilt tipinize uygun otları birleştirerek kendi doğal sabununuzu kendiniz yapın.

 

Kekik: Anti-inflamatuar etkisi olan bu ot, akneye eğilimli ciltler için idealdir.

Fesleğen: Anti-bakteriyeldir.

Biberiye: Egzama, dermatit ve sedef hastalığı gibi deri hastalıkları için panzehirdir.

Lavanta: Parlaklık, ferahlık ve cilt temizliği için birebirdir.

Aloe Vera: İltihaplı ciltler için sağlık deposudur. Ayrıca güneşin yanığına iyi gelir.

 

İhtiyacınız olan malzemeler: Bir avuç dilediğiniz otlar, el blendırı, filtre kağıdı, ölçü, gliserin sabun tabanı, alkol, soyma bıçağı, alkol.

 

 

Vazo İçinde Kuru Çiçekler

Kurutulmuş çiçekler ile vintage birgörünüm yakalamak mümkün... Beğendiğiniz şeffaf vazoların içerisine kurutulmuş çiçekleri koyarak, çağdaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Not: Yukarıda bahsettiğimiz tüm konseptler için, sadece özel gıdalarda ve güzellik ürünlerinde kullanılan çiçekler kullanmak gerekmektedir.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez